
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 50 MHz |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 1 |
| Quiescent Current | 1 µA |
| Propagation Delay | 5.5 ns |
| High Level Output Current | 8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | Inverter |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 10 µA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Type | Level Translators |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Logic Level - Low | 0.58 V to 0.8 V |
| Logic Level - High | 0.94 V to 2.1 V |
Stock: 368
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23933
Ext.Price$0.23933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23933 | $0.23933 |
| 10 | $0.21302 | $2.13020 |
| 50 | $0.18960 | $9.48000 |
| 100 | $0.16476 | $16.47600 |
| 500 | $0.14317 | $71.58500 |
| 1000 | $0.12779 | $127.79000 |
| 3000 | $0.11407 | $342.21000 |
| 5000 | $0.10682 | $534.10000 |
